Lütfen bekleyiniz...
Hizmet Koşulları

Bu Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metni, Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş.'ye ait olan www.yetkin.com.tr internet sitesi ve müşterileri arasında yapılan ticari ilişkiye ait sipariş verme, sipariş gönderme, teslim alma, sipariş ücreti ödeme, iade, gizlilik, güvenlik ve buna benzer öğeleri düzenleyici bir metindir.

Şirketimiz Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. www.yetkin.com.tr web sitesinde kullanıcılarına verdiği hizmetlerin verilmesi esnasında veya herhangi bir zamanda oluşabilecek arıza veya diğer teknik sebeplerden; bu hizmetlerin verilmesine ara veya son verilmesi yahut hizmetin kesintiye uğramasından; donanım, yazılım ve internet sunucusundan ya da stok sıkıntısından kaynaklanan aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
“yetkin.com.tr” ve alt alan adları Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş.’ye aittir. Site içerisinde adı geçen ürün ve şirket isimleri, kendi sahiplerinin ticari markaları ve ticari adları olabilir. Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. sahibi bulunduğu www.yetkin.com.tr internet adresi ve sanal mağazasında önceden bildiride bulunmaksızın site içeriğini, ürün fiyatlarını ve buna benzer tüm site bilgi ve öğelerini değiştirme hakkını saklı tutar. Sitemizi kullanan tüm ziyaretçi ve üyelerimiz bu sözleşmedeki bilgi ve uyarıları kabul etmiş sayılırlar.


SİPARİŞLER

www.yetkin.com.tr zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, artırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Vergi hariç satış yapılmaz. Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir.

Müşterilerimiz internet sayfasında sipariş sırasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. www.yetkin.com.tr’deki satışlar 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet eden müşterilerle gerçekleştirilir. Müşterilerimiz bizleri yanıltılarak 18 yaşın altında olduğu halde siparişi gerçekleştirirse web sitemiz tek taraflı olarak siparişin iptali hakkına sahiptir. Bu tip bir durumda şirketimizin karşılaşacağı hukuksal sorundan müşterimiz sorumlu olup; her ne şart altında olursa olsun hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.

Siparişinizde geciktirici sebepler oluşursa ya da buna benzer siparişinizin gönderimini engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile siparişiniz süresi içinde teslim edemez ise, Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. durumu müşterisine bildirir. Bu koşullarda müşterilerimiz, siparişinin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini isteyebilir. Müşterilerimizin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine kredi kartı ile ödeme yapmış ise çekilen tutar kartına iade edilerek, havale ile yapılmış ise müşterinin ödediği hesaba geri havale yaparak müşterilere ödenir. Havale ile olacak ücret iadelerinde müşterilerimiz kendilerinin havale bilgilerini bize istenildiği zaman vakit kaybetmeden bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde yaşanacak gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir. Bu işlemler sırasında banka tarafından alınan komisyonlar ve diğer ilgili olası masraflar bu iade edilecek tutardan düşülerek iade işlemi yapılır. 


GİZLİLİK

Bu güvenlik politikası www.yetkin.com.tr adresi ve bu adresin tüm alt bölümlerinde geçerlidir. Siparişiniz esnasında girilen kişisel bilgiler (Ad, soyad, e-posta adresi, şirket adı, adres, telefon) müşterinin onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığımız sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum veya kuruluş ile paylaşılmayacaktır.

Kredi kartı ile ödeme yapılırken İş Bankası tarafından sağlanan sanal pos hizmeti kullanılır ise kredi kartı bilgileri doğrudan İş Bankası altyapısına şifreli bir bağlantıyla (256bit SSL) yönlendirilir. PayPal ile ödeme yapıldığında ise müşteri kredi kartı bilgilerini Yetkin Yayınları internet sitesine girmez, bunun yerine doğrudan yönlendirildiği PayPal sitesinde girer. İki durumda da hiç bir kart bilgisi sitemiz veritabanında saklanmaz ve personel dahil hiç kimse tarafından görülmesi mümkün değildir.

Yetkin Yayınları, müşterilerini yeni eserlerden ve indirimlerden haberdar tutmak için kayıtlı üyelerinin e-posta adresleri aracılığıyla bilgilendirme postaları gönderebilir. Bu e-postalar sadece pazarlama amaçlı olup müşterilerden hiç bir zaman e-posta yoluyla ek kişisel bilgi talep edilmez.


NAKLİYE

Siparişiniz yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için müşterimizin belirttiği teslimat adresinin uzaklığına bağlı olarak sitemizde açıklanan süre içinde müşterilerimizin veya onun gösterdiği adresteki kişi ya da kuruluşa teslim edilir.

Tüm alışverişlerde satın alınan ürünün içeriğine bağlı olarak kargo ücreti farklılık gösterebilir. Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. kargo ücreti faturalandırmaz. Bu sebeple müşteriden sipariş sırasında kargo ücreti talep edilmez. Sipariş toplamının 100 Türk Lirası'nı geçtiği ve varış noktasının Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde olduğu durumlarda kargo ücreti Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. tarafından üstlenilir ve müşteri ürün teslimi sırasında ücret ödemez.
Sipariş toplamının 100 Türk Lirası'nı geçmediği alışverişlerde kargo "Müşteri Ödemeli" olarak gönderilir. Yani müşteri kargo ücretini ürün teslimi sırasında kargo görevlisine öder ve kargo faturasını kargo görevlisinden alır.
Müşteri dilerse bilgi alma amaçlı olarak alışveriş tamamlama sırasında seçtiği kargo şirketinin ücret hesaplama sayfasına yönlendirilir ve bulunduğu şehre göre yaklaşık kargo fiyatı alır. (Bu hesaplama sayfalarında kargo şirketleri hesaplanan değerlerin tahmini olduğunu ve asıl kargo ücretlerinin bir miktar farklılık gösterebileceğini belirtmiştir. Bu sebeple Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. bu aşamada hesaplanan kargo ücreti ile ürün teslimi sırasında talep edilen kargo ücreti arasındaki farklardan sorumluluk kabul etmez. Sözü geçen kargo ücreti hesaplama sayfaları sadece bilgi amaçlı tahmini fiyat verir.)

Sipariş edilen ürün, müşterilerimizden farklı bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden web sitemiz ve şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Müşterilerimiz sipariş paketini teslim alırken mutlaka kontrol etmeli hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamalıdır. Paket teslim alındığı anda sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır. Bu nedenle siparişlerinizi teslim alırken kargo görevlisinin önünde paketinizi açmanızı ve onun önünde (eğer varsa) sorunlu ürünleri tespit etmenizi önemle sizden talep ediyoruz. İade işlemini başlatmak için, kargo görevlisinin şahitliğinde durumu tutanağa geçerek bizi bilgilendirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı ya da gelen paketin deforme olup olmadığı, tutanakta mutlaka belirtilerek hem siz hem de kargo görevlisi tarafından imzalanmalıdır.


İADE 


Eğer üründe dış etki sonucu oluşmuş olabilecek bir hasar yok ancak eksik veya hatalı basılmış sayfa gibi bir üretim hatası tespit edilirse sitenin "Bize Ulaşın" linkindeki telefon numaralarını arayarak Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. personelini bilgilendirilmelidir. Personel müşteriyi kitabın değişimi konusunda yönlendirecektir. Satışın üzerinden 1 hafta geçtiği ve kitapta herhangi bir üretim hatası olmadığı durumlarda ürün ve para iadesi yapılamaz.

Müşterilerimiz satın almış ve teslim almış oldukları siparişlerindeki ürünleri, orijinal ambalajında, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış halde, teslim tarihinden itibaren yedi günlük süre içerisinde, teslim alınan şekli ile iade edebilir. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte müşterilerin kendisine gönderilen fatura eşliğinde kabul edilir. Aksi halde iade edilmek istenen ürün Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. tarafından iade alınmayacak ve müşterilerimize ürünün para olarak tutarı da iade edilmeyecektir.

Zarar görmüş, kirlenmiş, koli bandı yapıştırılmış, kargo etiketi veya kargo bandı yapıştırılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünler Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. tarafından kesinlikle geri kabul edilmez, ilgili ücreti geri ödenmez. 

Müşterilerimiz iade etmek istedikleri ürünün sipariş numarası ve iade sebebini belirten bir e-maili yetkinweb@yetkin.com.tr adresine göndermelidir veya telefonla iletişime geçilmelidir. Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. bu aşamadan sonra müşterilerine geri dönüp ürünün nereye ve nasıl iade edileceğini bildirecektir. Müşterilerimiz bundan sonra iade edilecek ürünü faturası ile birlikte daha önce belirtilen şartları sağlayarak bize ulaştırmalıdır. Bu durumlarda kargo ücreti müşteriye aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan müşteriler sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir.

Müşterilerimizin iade ettikleri ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra eğer iadeye ilişkin tüm şartlar yukarıda açıklanan tüm hükümlere uyuyorsa iade işlemi başlatılır ve ilgili ücret müşterimize önceden belirtilen şekillerde geri ödenir. Bu işlemin süresi en geç on gündür. Bankadan veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan durumlardan ötürü ilgili sürenin gecikmesi durumunda Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. bu gecikmeden sorumlu tutulamaz. 

Satılan ürünün hatalı olması veya kargo firması ile ilgili siparişin taşınması sırasında paketin zarar görmesi ve sonucunda bu zararın tespit edilerek ürünün alıcı tarafından teslim alınmaması durumunda, kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise bu durum, tutanağın müşterimizde kalan kopyası ile birlikte en kısa zamanda www.yetkin.com.tr’ye bildirilmelidir. En kısa sürede, ek bir ücret talep edilmeden, www.yetkin.com.tr tarafından yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır. 

Müşterilerimiz satın aldıkları ürünün, hatalı ya da ayıplı çıkması durumunda ücretin iadesini talep etmek yerine aynı üründen yenisini talep edebilir. Müşterilerimiz bu durumu yetkinweb@yetkin.com.tr adresine e-mail atarak bu taleplerini açıkça ifade etmelidirler. Müşterilerimizin bu talebinin karşılanması için ürünün www.yetkin.com.tr stoklarında bulunması gerektiğinden, www.yetkin.com.tr ürünü yenisi ile değiştirmek yerine ürünün ücretini iade etme hakkına sahiptir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda müşterimiz bu sözleşmenin ve kullanım haklarının tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

Alışveriş sepeti
Sepetinizde 3 kitap var.
Toplam: 570,00 TL
E-Bülten
E-posta: