Lütfen bekleyiniz...
Alışveriş sepeti
Sepetinizde 3 kitap var.
Toplam: 570,00 TL
E-Bülten
E-posta:

THEMIS - Ticaret Hukuku Özet - Cilt I - Ticari İşletme Hukuku


Yazar:  Tamer BOZKURT
Katalog Kodu: SH014
ISBN: 978-605-9637-09-1
Stok durumu: Stokta var
27,00 TL
:
(0)
Kitap künyesi
YayıneviKuram Kitap
YazarTamer BOZKURT
Baskı tarihi2016/07
CiltKarton kapak
Boyut16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Baskı Sayısı2
Detaylı açıklama

SH014
THEMIS - Ticaret Hukuku Özet - Cilt I - Ticari İşletme Hukuku
Tamer BOZKURT
2016/07 2. Baskı, XVI+196 Sayfa 27,00 TL
ISBN 978-605-9637-09-1

Son baskısı 2010 Ekimde yapılan kitabımızın, yeni baskısı 1 Temmuz 2012'de yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu'na (ve Türk Borçlar Kanunu'na) göre hazırlanmıştır. Kitap baştan sonra gözden geçirilmiş; bazı kısımlar yeniden yazılmış; kitaba yeni şemalar eklenmiştir. Kitabın okuyucunun eline hızlı şekilde ulaşmasını sağlamak ve her okuyucunun istediği bölümü (Ticari İşletme, Şirketler ve Kıymetli Evrak Hukuku) alabilmesini sağlayabilmek için, kitap bölünmüştür.

Bu kitap, birinci cilttir. Diğer ciltler de yakın zamanda okuyucusu ile buluşacaktır. Yeni TTK, ticari işletme hukuku kısmında (şirketler hukuku kısmı kadar olmasa da), önemli değişiklikler yapmıştır. Haksız rekabet, ticarî defter sistemi, (acentelik başta olmak üzere) tacir yardımcılarında yapılan değişiklikler bunların başında gelir. Ticari işletme kısmındaki tüm değişiklikler yazılmış; yine yan mevzuattaki değişiklikler (faiz gibi) de atlanmamış; ve ilgili kısımlara işlenmiştir. Konular açıklanırken, olabildiğince basit bir dil kullanılmaya çalışılmış; açıklamalar şemalarla desteklenmiştir.

Yine çok sayıda kavramsal açıklama, kutucukların içine yerleştirilmiştir. Bunların okunması, konunun genelinin anlaşılması için önemlidir.

Kitabın Konu Başlıkları

  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri
  • Kurum Sınavları
  • Bankalar
  • KPSS
Kitap etiketleri
Bu kitabı satın alan müşterilerin satın aldığı diğer kitaplar