Lütfen bekleyiniz...
Alışveriş sepeti
Sepetinizde 3 kitap var.
Toplam: 570,00 TL
E-Bülten
E-posta:

Kamu İhale Kanunu


Açıklamalı
Yazar:  Yaşar GÖK
Katalog Kodu: Dİ030
ISBN: 978-975-97218-5-5
Stok durumu: Ürün stokta yok
135,00 TL
(0)
Kitap künyesi
YazarYaşar GÖK
Detaylı açıklama

Dİ030
Açıklamalı Kamu İhale Kanunu
Yaşar GÖK
2012/04 5. Baskı, 1552 Sayfa, Ciltli 135,00 TL
ISBN 978-975-97218-5-5

Yeni baskıda, ihale sistemimizi etkileyen kanun değişiklikleri, ikincil mevzuat hükümleriyle gelen yenilik ve değişiklikler, bunların uygulamaya yansımaları ayrıntılı biçimde ele alınmış, tartışılmış ve yorumlanmış, bütün bölümler gözden geçirilerek gerekli genişletme ve güncellemeler yapılmıştır.

Bu güncelleme ve genişletme kapsamında; iyi ve kötü uygulama örnekleri konusunda fikir veren, Kanunun tereddüt doğuran hükümlerinin yorum ve değerlendirilmesinde emsal alınabilecek Kamu İhale Kurulu kararları da tespit edilerek ilgili oldukları bölümlere dahil edilmiştir.

Çalışmanın bu baskısında öncekilerden farklı bir format benimsenmiş, Kanun maddelerinin ve ilgili mevzuatın, oluşturulan sorulara cevap verilmesi şeklinde ele alınması yönteminden vazgeçilerek, madde başlıkları, alt başlıklar ve bunların etraflıca incelenmesi şeklindeki klasik dizin yöntemi tercih edilmiş, okuyucuların kolayca ve en güncel haliyle erişebilecekleri sağlanmıştır.

Ayrıca, önceki baskılarda olduğu gibi, uygulayıcılar için pratik kolaylık sağlayacağını düşünülen; açık ihale usulü ve pazarlık usulündeki (b, c ve f bentleri için) işlem akışını ve bu işlemlerle ilgili mevzuatı, kitabın konuya ilişkin bölümlerini gösterir şemalara "Ekler" bölümünde yer verilmiştir. Bu güncel çalışma, bu konu hakkında bilgi edinmek isteyen tüm okurlara yarar sağlıyacaktır.